II Turniej piłkarski im. Stanisława Majchrzaka

Emocje od pierwszego do ostatniego gwizdka, wiele pięknych goli, bramkarskie parady, sensacyjne rozstrzygnięcia – tak wyglądał II Turniej im. Stanisława Majchrzaka w piłkę nożną strażaków. Zawody odbyły się w sobotę 24 września na boisku Orlik w Opalenicy.

W turnieju udział wzięło 6 zespołów, choć planowo miało wystąpić 10 ekip. W związku z tym przybyłych podzielono na dwie 3-zespołowe grupy. Grupę A tworzyli: OSP Opalenica I, OSP Kuślin i JRG 2 Poznań. W grupie B zagrali: OSP Opalenica II, OSP Granowo i JRG Nowy Tomyśl.

W grupach grano systemem każdy z każdym. Do półfinałów awansowały pod dwa zespoły. Zwycięzca grupy grał z drużyną, która zajęła 2 miejsce. Wszystkie mecze trwały 2 x 10 minut. Zagrano również pojedynki o miejsce 3 i miejsce 5.

Wyniki grupy A:

OSP Opalenica I – OSP Kuślin 0:1

JRG 2 Poznań – OSP Kuślin 0:1

OSP Opalenica I – JRG 2 Poznań 0:3

Wyniki grupy B:

OSP Opalenica II – OSP Granowo 4:4

OSP Granowo – JRG Nowy Tomyśl 3:2

OSP Opalenica II – JRG Nowy Tomyśl 1:1

Po rozgrywkach grupowych doszło do sensacyjnych rozstrzygnięć. Do dalszej fazy turnieju nie awansowały ekipy, które rok wcześniej turniej wygrały. Zarówno JRG Nowy Tomyśl – ubiegłoroczny zwycięzca, jak i OSP Opalenica I – 2 w ubiegłym roku, zajęli ostatnie miejsca w swoich grupach.

Dodać warto, że grupę A wygrał Kuślin, a grupę B Granowo.

Półfinały:

OSP Kuślin – OSP Opalenica II 2:2, karne 2:3,

JRG 2 Poznań – OSP Granowo 1:2;

Mecz o 5 miejsce: OSP Opalenica I – JRG Nowy Tomyśl 3:4

Strefa medalowa

Mecz o 3 miejsce: OSP Kuślin – JRG 2 Poznań 5:0

Finał: OSP Granowo – OSP Opalenica II 5:1

Odbyło się podsumowanie zawodów, w którym uczestniczyli między innymi: syn Stanisława Majchrzaka, kandydat na senatora Filip Libicki, a także sekretarz gminy Opalenica Feliks Straburzyński. Wręczono puchary oraz dyplomy. Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne:

-Tytuł najlepszego strzelca zdobył Arkadiusz Heliński z OSP Kuślin – 6 goli.
-Tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Jarosław Sibilski z OSP Kuślin, który został tylko 2-krotnie pokonany w całym turnieju!

Comments

comments