Czujka w UM Opalenica oraz skutki silnych wiatrów

W dniu 10 stycznia o godz. 18:56 nasza jednostka została zadysponowana do czujki, która załączyła się w UM. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z naszej jednostki na samochodach GBA 2,5/16 oraz GCBA 6/32 oraz trzy zastępy z JRG Nowy Tomyśl. Do zadań strażaków należało sprawdzenie pomieszczenia, w który czujka wykryła dym na szczęście były to alarm fałszywy. Następnie dyżurny zadysponował zastęp GCBA 6/32 został zadysponowany do pomocy jednostce OSP Wojnowice, która usuwała powalone drzewa na trasie Opalenica – Wojnowice, między którymi uwięzione zostały samochody. Natomiast zastęp GBA 2,5/16 na trasę Opalenica – Kozłowo gdzie również została zablokowana droga przez drzewo. Dodatkowo do pomocy wyjechał kolejny zastęp z naszej jednostki na samochodzie GLBM-Rt 0,2/0,5 najpierw do pomocy przy usuwaniu drzew na drodze Opalenica – Wojnowice następnie do zastępu GBA 2,5/16.

Comments

comments