Zawalony strop budynku gospodarczego.

Dnia 5 sierpnia tuż po godzinie 15 nasza jednostka została zadysponowana do zawalonego stropu w budynku gospodarczym we wsi Łagwy. Na miejsce akcji strażacy udali się jednym zastępem GBA-Rt 1,2/20. Dyspozytor KP PSP w Nowym Tomyślu zadysponował również jednostki z OSP Łagwy, OSP Wojnowice, JRG Nowy Tomyśl oraz oficera operacyjnego st. asp. Romana Kupsza.  Po dojeździe na miejsce ratownicy przystąpili do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, ewakuacji zwierząt znajdujących się wewnątrz budynku oraz ustawieniu stempli celem ustabilizowania konstrukcji. Żadne ze zwierząt nie zostało ranne. Na miejscu obecny był również patrol policji oraz inspektor nadzoru budowlanego. Straty oszacowano na ok. 50 tysięcy złotych.

TEKST: Martyna Burdajewicz

Comments

comments