STRAŻACY DZIECIOM 2015

Już po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i pieniędzy „Strażacy dzieciom”. Przez dwa grudniowe weekendy strażacy oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zbierali dary w Opalenickich sklepach. Mieszkańcy, jak co roku wykazali się ogromną hojnością i pokazali, że mają ogromne serca. To właśnie dzięki Nim udało się zebrać między innymi: 225 kg mąki, 186 kg cukru, 345 paczek makaronu, 62 litry oleju, 175 pudełek ryżu, 752 czekolady, 564 batony, 184 paczek pierników a także ponad 5600 zł w gotówce!! Zebrane produkty zostały spakowane i rozwiezione przez strażackiego gwiazdora. Paczkami zostały obdarowane rodziny oraz dzieci z najuboższych rodzin z terenu naszej gminy. Mieszkańcy nie kryli wzruszenia, gdy do ich domów zawitali strażacy. Serdecznie podziękowania należą się także Burmistrzowi Opalenicy Tomaszowi Szulcowi, który przejął patronat nad akcją, firmie GK – Elektro Przemysław Grześkowiak, Grako Gracjan Nowak, OSiR Opalenica oraz dziennikarzowi Dnia Nowotomysko –Grodziskiego Jakubowi Czekała za udostępnienie samochodów do rozwożenia paczek.

Tekst: Martyna Burdajewicz

Comments

comments