Zatrucie tlenkiem węgla w Opalenicy

W dniu 9 stycznia o godz. 18:24 nasza jednostka została zadysponowana do podtrucia tlenkiem węgla na ul. Parkową w Opalenicy. Na miejsce akcji udał się jeden zastęp z naszej jednostki na samochodzie GBA-Rt 1,2/20 oraz jeden zastęp z JRG Nowy Tomyśl. Po dotarciu na miejsce akcji sprawdzono dom za pomocą czujnika wielogazowego, który niestety wskazał ponad 350PPM, CO. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji nieprzytomnego 15-latka oraz pozostałych domowników. Ze względu na stan poszkodowanego Ratownicy Medyczni podjęli decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zabezpieczenia lądowiska dla LPR został zadysponowany drugi zastęp z naszej jednostki na samochodzie GBA 2,5/16. Ze względu na to, iż lądowisko było przygotowywane po zachodzie słońca odbyło się ono na stadionie miejskim gdyż jest to tzw. Miejsce Gminne (śmigłowiec może tylko tam lądować po zachodzie słońca). W tym samym czasie kolejna osoba źle się poczuła. W pierwszej kolejności zajęli się nią ratownicy z naszej jednostki aż do przyjazdu kolejnego zespołu ratownictwa medycznego. Po przewietrzeniu domu oraz sprawdzeniu czujnikiem nie odnotowano już, CO. Młody chłopak zatruł się tlenkiem węgla, który wydzielał się najprawdopodobniej z junkersa powieszonego w łazience, w której akurat przebywał.

Comments

comments