Pożar budynku mieszkalnego we wsi Łęczyce

W dniu 10 stycznia o godz. 20:01 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego we wsi Łęczyce. Z naszej jednostki udały się dwa zastępy na samochodach GBA 2,5/16 i GBA-Rt 1,2/20; dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz jeden zastęp z OSP Wojnowice. Po dojeździe na miejsce akcji zastano objęte pożarem pomieszczenie kuchenne. Do budynku została wprowadzona jedna rota w aparatach ODO, która szybko uporała się z zagrożeniem. W trakcie działań odnalezione zostały trzy butle z gazem, które natychmiast zostały wyniesione z pomieszczenia. Następnie przystąpiono do rozbiórki oraz wynoszenia spalonych desek i mebli. Warto wspomnieć, że po raz kolejny niezastąpionym sprzętem okazał się kamera termowizyjna za pomocą, której bardzo szybko udało opanować się zagrożenie. W trakcie działań na miejsce dotarł oficer operacyjny powiatu z PSP Nowy Tomyśl. Na miejsce została również wezwana karetka pogotowia, która na miejscu przebadała właściciela budynku, odmówił on hospitalizacji. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczenia oraz sprzętów, które były obecne w kuchni okazało się, że najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji w lodówce. Na miejscu działań obecna była również Policja z Opalenicy. Ostatni zastęp wrócił do bazy po ponad 3,5 godzinach działań.

Comments

comments