„Łuk śmierci” znów dał o sobie znać

W dniu 25 lutego o godz. 10:59 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na trasie DW 307 między Porażynem a Porażynem Dworcem. Do zdarzenia z naszej jednostki udały się dwa zastępy na samochodach GLBM-Rt 0,2/0,5; GBA-Rt 1,2/20 oraz dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl. Do naszych czynności należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz posprzątanie rozlanych płynów ropopochodnych na jezdni. O bardzo dużym szczęściu może mówić kierowca Hondy Accord, który jadąc od strony Nowego Tomyśla wpadł w poślizg na łuku drogi następnie tyłem samochodu uderzył w drzewo, po czym zatrzymał się na dachu pojazdu całkowicie blokując obydwa kierunki jazdy. Został on przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Nowym Tomyślu. Do zdarzenia doszło na tzw. „łuku śmierci”. Na okres trwania działań ratunkowych droga była całkowicie zablokowana.

Comments

comments