Rajd po polu zakończony w lesie

W dniu 3 marca o godz. 17:59 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku koło szkoły we wsi Kopanki. Z naszej jednostki udały się dwa zastępy na samochodach GBA-Rt 1,2/20 oraz GLBM-Rt 0,2/0,5; dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl i jeden zastęp z JRG Grodzisk Wlkp. Po dojeździe pod wskazany adres okazało się, że miejsce zdarzenia znajduje się w lesie kilkaset metrów od drogi. Z nieustalonych przyczyn kierowca Peugeota 307 zjechał z drogi, przejeżdżając ponad 100 m przez pole, zarośla, ścinając przy tym jedno drzewo zatrzymał się między dwoma następnymi. Na miejsce przybył zespół pogotowia ratunkowego, który przebadał kierowcę pod kątem obrażeń. Jego stan nie wymagał hospitalizacji. Na miejscu była, również policja która zbadała trzeźwość kierowcy. Badanie alkomatem wykazało 0,0 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zdecydowali się jednak zabrać sprawcę zdarzenia na badania pod kątem zażywania środków odurzających. Wynik tego badania również był zerowy.

Comments

comments