Pożar budynku gospodarczego na Troszczyniu

W dniu 25 maja o godz. 16:51 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego we wsi Troszczyn. Dyspozytor z naszej jednostki zadysponował trzy zastępy na samochodach: GBA 2,5/16; GCBA 6/24; GBA-Rt 1,2/20 oraz po jednym zastępie z JRG Grodzisk Wlkp., OSP Wojnowice i JRG Nowy Tomyśl. Po dojeździe na miejsce akcji pierwszego zastępu zastaliśmy całe poddasze budynku w ogniu. Natychmiast podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek oraz jeden w obronie budynku mieszkalnego. W trakcie dojazdu kolejnych zastępów dodatkowo podano jeszcze dwa prądy wody w natarciu. Po opanowaniu ognia przystąpiono do rozbiórki spalonej więźby dachowej budynku oraz wyrzuceniu słomy z poddasza. Dodatkowo zbudowano stanowisko wodne z pobliskiego stawu, dzięki czemu samochody nie musiały dojeżdżać po wodę. Nasze działania zakończyliśmy po prawie 5 godzinach działań. Na miejscu akcji obecna była policja z Opalenicy.

Comments

comments