Pożar budynku mieszkalnego w Opalenicy

W dniu 12 czerwca o godz. 18:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku mieszkalnego znajdującego się przy ul. Nowotomyskiej w Opalenicy. Z naszej jednostki natychmiast udały się trzy zastępy na samochodach GBA 2,5/16; GCBA 6/24; GBA-Rt 1,2/20; jeden zastęp z OSP Wojnowice, jeden zastęp z JRG Grodzisk Wlkp., dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz oficer operacyjny powiatu. Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu dowódca otrzymał informację, iż w domu może znajdować się dziecko. Natychmiast jedna rota weszła do budynku celem przeszukania pomieszczeń natomiast druga rota przystąpiła do sprawiania drabiny do pomieszczenia, w którym mogło one przebywać. Na szczęście informacja ta nie potwierdziła się. Początkowo podano dwa prądy wody w natarciu, jeden od wewnątrz natomiast drugi z zewnątrz. W trakcie dojeżdżania kolejnych zastępów sprawiane były kolejne linie gaśnicze. Ostatni zastęp wrócił do bazy po ponad 5 godzinach od alarmu. Jak na razie nie jest znana przyczyna pożaru.

Comments

comments