Kolejny bieg opalenickich strażaków

           Początek października okazał się bardzo pracowity dla naszych biegaczy z OSP Opalenica. W sobotę 1 października 2016 roku odbył się bieg w Lwówku – VI Dziesiątka Lwówecka XXXVII Biegu Powstańczego. Z naszej jednostki wystartowali: Agata Świątek, Elżbieta Mortka, Jarosław Cyprian i Tomek Wujec. Bieg w Lwówku ukończyło 145 osób. Agata Świątek zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kobiet.

          Bieg ten jest jednym z, pięciu, które wchodzą do IV Grand Prix Powiatu Nowotomyskiego w biegach ulicznych. Do IV Grand Prix zaliczono następujące biegi: VI Dziesiątka Fiedlerowska w Bolewicach, XXV Bieg Opalińskich w Opalenicy, XXIX Bieg Zbąskich – X Półmaraton w Zbąszyniu, VI Lwówecka Dziesiątka – XXXVI Bieg Powstańczy w Lwówku i bieg podsumowujący w Bolewicach, który odbędzie się w sobotę 15 października. Biegi te odbyły się w maju, sierpniu, wrześniu i październiku. Organizatorem biegu był Urząd Miasta i Gminy Lwówek i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku.

Tekst: Elżbieta Mortka

Comments

comments