VI Dycha Drzymały

START! Dokładnie o 11.30 zawodnicy ruszyli na trasę rakoniewickiego biegu, który od lat cieszy się niezwykłą popularnością. O rosnącym zainteresowaniu świadczy chociażby fakt, iż zapisy w tym roku zakończyły się już po 8 min. 30 s.

Wśród szczęśliwców, którym udało się zapisać, znaleźliśmy się i my: Elżbieta Mortka, Agata Świątek, Adrianna Grelka oraz Jarosław Cyprian. Jak co roku mierzyliśmy się
z dziesięciokilometrową trasą, gdzie do walki z kilometrami, jak i ze słońcem mimo październikowej pory, zagrzewali nas i wspierali kibice oraz zespoły muzyczne.

Na mecie biegacze otrzymali pamiątkowy medal, a panie dodatkowo – pluszowe misie.
Na każdego zawodnika w „strefie odpoczynku” czekało również dużo jedzenia i napojów. Czas po biegu był doskonałą okazją na zwiedzanie części Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa – pawilonów wystawienniczych z samochodami, które tego dnia było otwarte dla zawodników.

Dycha Drzymały to również coroczne Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Jest to także czas zmagań wśród strażaków ochotników. W tym roku na podium stanęły nasze dwie reprezentantki: Agata Świątek
i Adrianna Grelka.

Dziękujemy za zaangażowanie organizatorów, którzy sprawiają, że każdego roku, tak chętnie wracamy do Rakoniewic, za doskonałą atmosferę, niepowtarzalny klimat i wspaniałych kibiców.

Tekst: Adrianna Grelka

Comments

comments