O mały włos a wylądowaliby w stawie.

W dniu 6 maja o godz. 12:47 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku we wsi Dakowy Suche. Do zdarzenia udaliśmy się na zastępie GBA-Rt 1,2/20.  Do naszych zadań należało ustabilizowanie pojazdu, który w każdej chwili mógł wpaść do stawu. W pojeździe podróżowały dwie osoby, które były już pod opieką ZRM. Z zeznań tych osób wynikało, iż podróżowała z nimi trzecia osoba, która wpadła do stawku. Do zdarzenia została zadysponowana specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z JRG 1 Poznań w celu przeszukania dna stawu. Na szczęście informacja nie okazała się prawdziwa. Jak się później okazało oboje podróżujący byli pod wpływem alkoholu. Do wydobycia samochodu z pomiędzy drzew został zadysponowany dźwig z JRG 7 Poznań. Na miejscu działali również strażacy z Jego Grodzisk Wlkp., JRG 4 Poznań, SA PSP w Poznaniu, OSP Buk, OSP Dakowy Suche oraz OSP Szewce. Nasze działania zakończyły się po 5 godzinach działań.

ZOBACZ JAK PRACOWALIŚMY W ROKU 2015 [FILM]

Comments

comments