Wypadek na zachodniej obwodnicy Opalenicy.

W dniu 13 lipca o godzinie 13:01 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na obwodnicy zachodniej Opalenicy. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z naszej jednostki na samochodach GBA-Rt 1,2/20 i GLBM-Rt 0,2/0,5 oraz dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl. Po dojeździe na miejsce akcji do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stabilizacja pojazdu oraz wsparcie psychiczne osób poszkodowanych. Po dojeździe ZRM podjęliśmy decyzję o usunięciu w mercedesie słupka B, aby ułatwić dostęp do poszkodowanego kierowcy. Do wypadku doszło, gdy kierowca mercedesa w trakcie wykonywanie manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającej się osobówki marki Volvo, która podróżowała w kierunku Nowego Tomyśla. W trakcie wykonywania czynności droga była całkowicie zablokowana, następnie ruch odbywał się wahadłowo. Ostatni zastęp wrócił do bazy po blisko 3 godzinach działań.

Comments

comments