Poszukiwania zaginionej nastolatki.

W dniu 16 lipca o godz. 12:55 nasza jednostka została zadysponowana do poszukiwań zaginionej 14-latki z Opalenicy. Do działań udaliśmy się dwoma zastępami na samochodach GBA 2,5/16 i GBA-Rt 1,2/20. Punkt koncentracyjny był pod posterunkiem Policji w Opalenicy. Do działań zadysponowane zostały również po jednym zastępie z OSP Wojnowice, OSP Urbanowo, OSP Porażyn, OSP Łagwy oraz oficer operacyjny z PSP w Nowym Tomyślu. Aby przyspieszyć i ułatwić poszukiwania jeden z naszych druhów prowadził je za pomocą drona, co pozwoliło przeszukać niedostępne miejsca jak i pola, na pewno prowadzone były by one o wiele dłużej przez strażaków. Natomiast Policja prowadziła poszukiwania za pomocą psa. Na szczęście po blisko 4,5 godzinach poszukiwań nastolatka odnalazła się cała i zdrowa.

Comments

comments