ROZBIEGANI STRAŻACY Z OPALENICY

Sezon biegowy strażaków z Opalenicy rozpoczął się w tym roku od biegu w Wolsztynie. 28 maja 2017 roku odbyła się VI edycja Wolsztyńskiej Dziesiątki, przyciągającej, co roku tłumy biegaczy z całej Polski. Nasz klub reprezentowało trzech członków –Jarosław Cyprian, Mariusz Szeszuła i Elżbieta Mortka. Na niedzielny bieg zapisało się 723 zawodników. Szósta edycja i po raz szósty bieg odbył się w bardzo trudnych warunkach. Nagrzany asfalt i żar lejący się z nieba sprawiły, iż bieg staje się imprezą dla prawdziwych twardzieli. Niestety byli też zawodnicy, którzy nie ukończyli VI Wolsztyńskiej Dziesiątki, nie wytrzymali wysokiej temperatury i zasłabli na trasie. Tym bardziej cieszy fakt, że trójka zawodników z OSP w Opalenicy bez żadnych uszczerbków na zdrowiu zameldowała się na linii mety, gdzie została nagrodzona pamiątkowym medalem. Podczas „Wolsztyńskiej Dziesiątki” odbyła się również akcja charytatywna „biegnę dla Kasi”, organizowana przez PKO Bank Polski, w której wzięli udział strażacy z Opalenicy.

Tydzień później, 4 czerwca ochotnicy z Opalenicy wzięli udział w Bukowskim Biegu Księcia Mieszka I. Ponad 180 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie drugiej edycji biegu. Naszą jednostkę reprezentowali: Jarosław Cyprian, Mariusz Szeszuła i Elżbieta Mortka. Bieg rozpoczął się punktualnie o godz. 13. Wszyscy biegacze, którzy ukończyli rywalizację, wśród nich nasi strażacy, otrzymali pamiątkowe medale.

Trzecią niedzielę z rzędu, 11 czerwca strażacy z OSP z Opalenicy spędzili na półmaratonie w Grodzisku. XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” rozpoczęło i ukończyło ponad 2600 biegaczy. Rekord frekwencji – 3241 osób na liście oraz 2684 na linii startu, rekord czasu zapisów – 22 godziny. Byli tez tacy, którzy zrezygnowali przed startem z biegu z powodu bardzo wysokiej temperatury i tacy, którzy biegu nie ukończyli z tego samego powodu. Bieg rozpoczął wystrzał z armaty. W blasku złotego konfetti zawodnicy pomknęli na  ponad 21 km, utrudnioną przez upalne słońce trasę. Wśród nich byli strażacy z Opalenicy: Jarosław Cyprian, Mariusz Szeszuła, Adrianna Grelka i Elżbieta Mortka. Organizatorzy, zadbali o wszystko, a kibice jak zwykle okazali się fenomenalni. Tłumy ludzi, niemal całe miasto na ulicach i przy plotach, doping, wrzawa, pomoc dla biegaczy w postaci wody i zraszaczy. Transparenty, okrzyki, bębny, muzyka, tańce, flagi, kurtyny wodne, niesamowity doping – wszystko to trudno opisać, ale stwarza to niezwykłą aurę dla biegaczy, którą trudno odtworzyć na innym biegu.  Półmaraton w Grodzisku to jedna z tych imprez biegowych, w których jeśli się weźmie udział raz, to będzie się chciało wracać do niego, co roku.

I wreszcie czwarty bieg opalenickich strażaków, odbył się 29 lipca. Był to bieg przełajowy, a wzięli w nim udział Jarosław Cyprian i Elżbieta Mortka. Sympatycy biegania po Wielkopolskim Parku Narodowym spotkali się w Jeziorach. Organizatorem V Pogoni za wilkiem był GREEN SPORT Łukasz Kubiak i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie. Biegacze z różnych części Wielkopolski i nie tylko zmierzyli się z dystansem 10 km pełnych trudnych podbiegów. Sportowcy walczyli z wymagającą trasą, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Bardzo dobra atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu udzieliła się naszym strażakom, którzy sprawdzili swoją kondycję i wytrzymałość.

 

Elżbieta Mortka

 

Comments

comments