Opaleniccy strażacy na Biegu Opalińskich

Już po raz ósmy reprezentanci OSP z Opalenicy wzięli udział w zmaganiach biegowych na dystansie 10 kilometrów. Równo o godz. 13.00 z linii startu wyruszyła grupa strażaków, w skład, której wchodzili: Agata Świątek, Elżbieta Mortka, Jarosław Cyprian, Mateusz Cyprian i Mariusz Szeszuła.

379 zawodników przemierzyło trasę ulicami miasta Opalenica. Meta biegu znajdowała się przy Centrum Kultury Opalenica i Biblioteka, gdzie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Zakończenie miało miejsce na hali OSiR, gdzie najlepsi biegacze otrzymali nagrody oraz puchary. Miejsce na podium, zajęła jedna z naszych reprezentantek – Agata Świątek, która została najlepszą zawodniczką z Gminy Opalenica, a dwie nasze druhny, w tym również Agata Świątek i Elżbieta Mortka, znalazły się na podium w kategorii najlepszy strażak. Agata zajęła w tej kategorii pierwsze miejsce, a Elżbieta drugie.

W tym miejscu należy wspomnieć o naszych kolegach strażakach, którzy nie tylko zabezpieczali bieg, ale również zaadoptowali trasę do warunków pogodowych.  Mimo, ze nie było tak wielkiego upału jak w latach poprzednich, to kurtyny wodne, punkty nawadniania i baseny, pozwalały przetrwać dość mocno palące słońce.

Uznanie należy się także mieszkańcom naszego miasta, bez których wielu zapewne nie ukończyłoby biegu. W wielu punktach pojawiły się prywatne punkty z wodą, a doping mieszkańców dodawał sił i pozwalał szybciej pokonać trasę.

Tekst:  Elżbieta Mortka

Comments

comments