Kolejny bieg opalenickich strażaków

W sobotę 9 września 2017 roku w Nowym Tomyślu miał miejsce kolejny bieg opalenickich strażaków na dystansie 10 km – „Chyża 10”. Tym razem były to dwie pętle po ulicach Nowego Tomyśla. Jednostkę OSP Opalenica reprezentowali: Elżbieta Mortka, Jarosław Cyprian, Mateusz Cyprian, Maciej Cyprian i Mariusz Szeszuła. W tym miejscu należy uściślić, że Mateusz Cyprian i Maciej Cyprian – strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu oprócz naszej jednostki reprezentowali również, a może przede wszystkim, swoją Komendę.

Mimo późnej godziny startu pogoda nie była przychylna dla biegaczy. Temperatura powietrza była bardzo wysoka, ale zawodnikom przeszkadzała bardzo duża wilgotność powietrza i straszny zaduch. Bieg ukończyło 567 zawodników. Tegoroczną edycję Chyżej Dziesiątki wygrał Szymon Belgrau z Międzyrzecza. Wśród kobiet pierwsza na metę dotarła Justyna Papież z Jarocina. Miejsce na podium, zajęła nasza reprezentantka Elżbieta Mortka, która zdobyła pierwsze miejsce w kategorii najlepszy strażak.

Tekst: Elżbieta Mortka

Comments

comments