Tragedia pod Niegolewem

W dniu 22 września o godz. 7:28 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na trasie Niegolewo – Krystianowo. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami na samochodach GBA-Rt 1,2/20 i GLBM-Rt 0,2/0,5 oraz dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy auto marki KIA Sportage na dachu. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, stabilizacja pojazdu oraz zrobienie dostępu do poszkodowanego 35 latka z Poznania. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych zostały wyrwane drzwi od strony kierowcy. Niestety ze względu na obrażenia mężczyzny, załoga karetki stwierdziła zgon kierującego. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala Policja pod nadzorem prokuratury. Przez cały czas trwania działań droga Kuślin – Buk była całkowicie zablokowana. Ostatni zastęp do bazy wrócił po 4 godzinach działań.

Comments

comments