Kolejny wypadek na feralnym skrzyżowaniu obwodnicy

W dniu 30 września o godz. 20:27 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na obwodnicę Opalenicy krzyżówka na Sielinko. Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami na samochodach GBA-Rt 1,2 oraz GLBM-Rt 0,2/0,5, dodatkowo dyspozytor zadysponował po jednym zastępie z JRG Nowy Tomyśl i JRG Grodzisk Wlkp. Po dojeździe na miejsce działań zostaliśmy rozbite dwa auta osobowe, w których podróżowały po 3 osoby. Na miejscu działali już ratownicy z karetki pogotowia. Do naszych zadań należało udzielenie osobą poszkodowanym KPP, zabezpieczenie miejsca akcji, odłączenie akumulatorów w obydwu pojazdach oraz kierowanie ruchem. Do zdarzenia najprawdopodobniej doszło, gdy kierowca Forda jadąc od strony Buku chciał dokonać skrętu w lewo nie zauważył jadącego z naprzeciwka samochodu marki audi i wjechał wprost pod niego. Działania zakończyliśmy po ponad 4 godzinach.

Comments

comments