Czołowe zderzenie na prostej

W dniu 29 marca o godzinie 14:14 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku na trasie Opalenica – Wojnowice. Zgłoszenie, jakie otrzymaliśmy od dyspozytora SK KP PSP w Nowym Tomyślu brzmiało, iż na trasie DW307 w kierunku Wojnowic, w okolicach stacji doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych, jedna osoba uwięziona w pojeździe. Do zdarzenia natychmiast udaliśmy się dwoma zastępami na samochodach GLBM-Rt 0,2/0,5 519[P]44 oraz GBA-Rt 1,2/20 519[P]42 dodatkowo zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Grodzisk Wlkp. i po jednym zastępie z OSP Wojnowice oraz JRG Nowy Tomyśl. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie KPP osobie poszkodowanej oraz neutralizacja rozlanych płynów z uszkodzonych pojazdów. Do zdarzenia doszło, gdy kierująca WV jadąc w kierunku Buku nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do zderzenia ze Skodą. Dokładne przyczyny zdarzenia ustala policja. Obie poszkodowane zostały przetransportowane karetkami do szpitali. Wart dodać tu, iż niektórzy kierujący nie potrafili zachować się na drodze kilkukrotnie blokując samochód pożarniczy podczas dojazdu do miejsca zdarzenia.

Comments

comments